Kai žmonių santykiai artimi, gali kilti klausimas – ar ne per mažai laiko praleidžiama kartu? Lygiai taip pat kartu būti galima ir per dažnai. O ką daryti, jeigu partnerių poreikiai laiko kartu klausimu skiriasi? Vienas nori nuolat būti šalia, o kitas kartais mielai atsiskirtų, susitiktų su savo draugais ar pabūtų vienas? Skaityti daugiau..
Kodėl žmonės į santykius sudeda tiek daug vilčių? Anot psichologės, paprastai po kiekvienu lūkesčiu slepiasi nepatenkintas poreikis arba baimė, kad mums svarbus poreikis nebus patenkintas.
„Pirmos patirtys, kai susiduriame su tais nepatenkintais poreikiais, būna ankstyvoje vaikystėje. Tokiu būdu mūsų protas pasiūlo susikurti kažkokį įsitikinimą, idėją, kaip turėtų būti, kaip su manimi turėtų elgtis pasaulis, kad man nereikėtų vėl patirti tos frustracijos, nemalonios patirties, kurią patyriau anksčiau“, – pasakoja laidos viešni. Skaityti daugiau..
Daugėja porų, kurios net išsiskyrusios palaiko bičiuliškus santykius. Natūralu, kad nauji partneriai nerimauja, nes buvusiųjų bendravimą apibrėžia lūkesčiai ir nustatytos ribos. Kokie ženklai perspėja apie piktus tikslus ir kenkėjišką elgesį? Skaityti daugiau..
Visais laikai būta porų, tarp kurių amžiaus skirtumas keldavo diskusijų visuomenėje. Kaip šį reiškinį aiškina psichologai? Skaityti daugiau..
„Noras atostogauti atskirai nuo partnerio gali kilti dėl skirtingų priežasčių, nebūtinai susijusių su santykiais. Galime būti pavargę nuo darbo ar kito krūvio, turėti skirtingus pomėgius ar atostogų lūkesčius. Tendencija atostogauti kartu ar atskirai yra susijusi su partnerystės trukme, žmonių temperamentu, psichologine atmosfera poroje“, – teigia psichologė, santykių ekspertė Jovita Žibūdaitė. Skaityti daugiau..
Ar visi išgyvename gedėjimą vienodai? Ar normalu jausti pyktį netekus artimojo? Kiek laiko gedėti yra normalu ir kaip padėti sau ir kitam? Skaityti daugiau..
Kai kalbame apie sveikatos problemas, kontrolės beveik nebelieka, o kai nebelieka kontrolės, lieka susidūrimas su bejėgiškumu. Skaityti daugiau..